Krajský přebor mladšího dorostu, 29.8.2010; 12:30; Znojmo

1.SC Znojmo „B“ vs FC Dosta Bystrc-Kníničky 5:4 (2:3)

Sestava: Juříček Vojta – Burian Lubomír, Šustera Patrik (C), Veleba Patrik, Juříček Tomáš, Filip Těžký (Hodek Martin), Pivoňka Tomáš (Fretzer Tomáš), Kocman Vojta, Pospíšil Daniel, Kabeláč Michal (Tomek Martin), Kratochvíl Tom (Javůrek Vítězslav)

branky: 23´ Pivoňka, 34´ Kabeláč, 38´ Těžký, 52´ Kratochvíl

Trenér Lubomír Burian: „Věděli jsme, že utkání s B týmem Znojma bude těžké, ale hráči si před utkáním věřili, že když zahrají tak jako v prvních dvou utkání, mohou uspět. Utkání začalo od 1.minuty v režii hráčů Znojma, bohužel naší hráči jen odkopávali a zbytečně se dostali pod tlak. Již v 9.minutě Znojmo dává první gól. V 17.minutě domácí hráči Znojma jakoby už věděli, že dvoubrankový náskok jim bude stačit k vítězství. Naši hráči se za skóre 2:0 nevzdali a začali hrát svou kombinační hru s přesnými přihrávkami. Převzali jsme hru pod svou taktovku a ve 23.minutě jsme snížili na 2:1. Hráči Znojma se více a více dostávali pod náš tlak a ve 34.minutě jsme vyrovnali na 2:2. Ve 38.minutě se náš tým ujíma vedení na 2:3, tudíž do kabin po 1.poločase jdeme s jednobrankovým náskokem. V kabině jsem hráčům znovu opakoval, že jedině můžeme uspět přesnými přihrávkami a kombinační hrou a pohybem po celém hřišti. Druhý poločas začal opět v režii našich hráčů a v 52.minutě zvyšujeme na 2:4. V 68.minutě rozhodčí nařídil proti nám pokutový kop, který byl sporný. Znojmo snižuje na 3:4, po této přísně nařízené penaltě se utkání hrálo v napětí a plné nervozitě. V 70.minutě Znojmo vyrovnává školáckou chybou našeho golmana na 4:4, v 74.minutě opět nařizují rozhodčí proti nám pokutový kop, který byl opět přísný a sporný, Znojmo se ujalo vedení 5:4. To už jsme věděli, že rozhodčí (všichni z okolí Znojma) pomáhali domácím hráčům otočit výsledek utkání na svou stranu. Naši hráči ale ještě bojovali vstříc vytoužené remíze, a to se třemi i čtyřmi útočníky, ale gól jsme nedokázali vsítit. Minutu před koncem utkání rozhodčí píská opět nafilmovanou penaltu proti nám, ale hráč Znojma míří vedle naší branky. Musím podotknout, že hráčů Znojma bylo na hřišti po celé utkání 14 (3 rozhodčí), musím ale pochválit naše hráče, jak velkou fotbalovou chutí dokázali otočit stav utkání z 2:0 na 2:4, ale bohužel rozhodčí nám nedovolili dovést utkání do vítězného konce.